מהי הדרך הנכונה לטיפול בבלוטת התריס ? 


איך מטפלים בבלוטת התריס ? 

מתוסכלת מהמצב הבריאותי שלך? מותשת? מרגישה שמשהו לא בסדר עם הבטן שלך? יש לך קילוגרמים עודפים שאינך מצליחה להיפטר מהם? בדיקות הדם שלך "תקינות" אבל את עדיין לא מרגישה טוב?

עם השנים, משתנים צרכיהם ההורמונלים של נשים וגברים. לא יתכן שנישאר כפי שהיינו, ללא כל שינוי, במיוחד במציאות החיים המאתגרת של ימינו. אולי הלכתם לישון בשעת לילה מאוחרת במשך כמה לילות ברציפות ואולי חיסלתם קופסת גלידה שלרוב אתם לא מעיזים להכניס הביתה. כך או כך, גופכם השתנה.

קיימות שתי בלוטות בגוף האדם שפועלות באופן מתואם זו עם זו, בלוטת התריס ובלוטת האדרנל (יותרת הכליה). אם חל שיבוש בתיאום זה, יתכן שהטיפול שקיבלתם לא יצליח. פעמים רבות, מטופלים הסובלים מבעיות בבלוטת התריס מקבלים אלטרוקסין בלבד ותוצאות בדיקות הדם שלהם משתפרות. אבל אפילו כך, לעיתים קרובות הם אינם מרגישים מצוין כפי שהרגישו לפני כן, או שאינם מצליחים לחזור למשקלם הקודם.

מצאתי כי ישנן שני סיבות עיקריות לתופעה זו:

1)  מטופלים מקבלים אלטרוקסין בלבד, כלומר T4.  ההורמון T 3 (הצורה הפעילה של הורמון בלוטת התריס) מיוצר בגוף האדם: בכבד, בבלוטת התריס ובאיברים אחרים. לרוב, מטופלים לא מקבלים T 3 ולכן חסר להם מרכיב החיוני ביותר לבריאותם.

2) רוב הטיפולים בבלוטת התריס לא כוללים התייחסות לאדרנל. אמרה רפואית ידועה אומרת כי "האדרנל הולך בעקבות בלוטת התריס".  לכן, כאשר יש בעיה בבלוטת התריס יש לבדוק גם את בלוטת האדרנל.

קשה להאמין כמה אנשים חשים עייפות תמידית בגלל בעיות בבלוטת התריס ובאדרנל, שנראות לכאורה "קטנות ושוליות". בעיות "קטנות ושוליות" אלו מעידות על בעיה עמוקה יותר, אותה ניתן לאבחן ולשנות.

אני מזמין אתכם להתקשר אליי, אם אתם סובלים מהתסמינים הבאים, בין אם הנכם משתמשים באלטרוקסין ובין אם לא:

עייפות, העדר תשוקה מינית, עיגולים כהים מתחת לעיניים, כאבים בשרירים ובמפרקים, סחרחורת, לחץ דם נמוך, רמת סוכר נמוכה בדם, הפרעות אכילה, הפרעות  שינה, עור יבש, גושים בשדיים, קשיים בהתמודדות עם לחץ, תחושת קור, "ג'ט לאג", מערכת חיסונית נמוכה וזקנה מוקדמת.

כל הבעיות ברשימה זו נגרמות עקב שיבושים בתפקוד האדרנל ובלוטת התריס. יש לאבחן את האדרנל ובלוטת התריס ולקבל טיפול מתאים, על מנת לעקור את הבעיה משורשה. כשאני מאבחן את בלוטת התריס אני בוחן קבוצת בדיקות דם הקשורות לבלוטת התריס, לפי נורמות מחמירות. נוסף על כך, על מנת לבדוק את האדרנל, אני עורך בדיקת רוק העוקבת אחר השינויים ברמת הקורטיזול במהלך היום והלילה. המעבדה המשמשת אותי לבדיקות האדרנל מבצעת בדיקות אלו עבור האסטרונאוטים בסוכנות החלל נ.א.ס.א., וידועה בסטנדרטים הגבוהים שלה. שיטת אבחון זו של בלוטת התריס מסייעת למטופלים לדעת בדיוק מה הבעיה אשר ממנה הם סובלים ומהו המינון המתאים והנכון ביותר עבור גופם ובכך לשוב ולהרגיש מצוין. ניתן להשאיר פרטים באתר או להתקשר אלינו ל-

072-242-2022 ולהתייעץ ללא תשלום עם הצוות הרפואי שלנו.