גרייבס – יתר פעילות בלוטת התריס


פעילות יתר של בלוטת התריס ומחלת הגרייבס

גרייבס כתוצר של יתר פעילות  בלוטת התריס

יתר פעילות בלוטת התריס, שמקרה הקיצון שלה היא מחלה אוטואימונית בשם גרייבס, מטופלת במרפאה לאיזון הורמונלי של ד"ר יפה MD, בדרך ייחודית, הנובעת משילוב בין הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הטבעית. המרפאה לאיזון הורמונלי עושה שימוש באמצעי האבחון החדישים ביותר ומשלבת בקביעת הדרך הטיפולית בפעילות יתר של בלוטת התריס, גם גישות טיפוליות הנובעות מהרפואה הטבעית.

למילוי שאלון לבדיקת מצבך הרפואי ובלוטת התריס שלך לחץ כאן

לשיחת ייעוץ טלפונית ללא עלות פנו לטלפון : 052-3221898 או השאירו את מספר הטלפון בהודעה. נשמח לייעץ לכם בנושא התמודדות יתר פעילות בלוטת התריס וגם מחלת גרייבס.

Hyperthyroidism1עלינו להדגיש כי במרפאה לאיזון הורמונלי ניתן לעבור הבחנה גם כאשר אתם חווים סימפטום בודד או חווים תחושות סובייקטיביות שאינן מאובחנות, אך אתם חשים כי הן קשורות ליתר פעילות בלוטת התריס או גרייבס.

המלצתנו היא לא להסס ולפנות אלינו בהקדם. ידוע הוא כי תסמונות ומחלות מורכבות אוטואימוניות הנן בעלות אופי פרוגרסיבי וכרוכות בהתדרדרות תלוית זמן. לעתים שיבוש מזערי בתפקודי בלוטת התריס, אשר לא טופל בזמן. יכול להוביל למצבי קיצון המצריכים התערבות כירורגית או אפילו טיפול הקרנות או יוד רדיואקטיבי, כאשר מתפתחת מחלת הגרייבס כתוצאה מפעילות יתר של בלוטת התריס.

גורמים למחלת גרייבס ופעילות יתר של בלוטת התריס

הגורם המזוהה ביותר עם מחלת גרייבס הוא יתר פעילות של בלוטת התריס. זהו מצב שבו כתוצאה שיבוש ברמת ה-TSH (הורמון יותר המוח), שאמור להתריע על רמת נוכחות הורמוני הבלוטה, ולווסת את פעילותה. הבלוטה נכנסת למצב של יתר פעילות המתבטא ברמות גבוהות בלתי מבוקרות, של ההורמונים T3 ו-T4.

הקשר בין שיבוש באיזון ההורמונלי (פעילות יתר), וגרייבס הוכח מדעית ומחקרים אחרונים מצביעים על שיבושים בפעילות ההעברה העצבית של הקולטנים אשר אמורים להצביע על נוכחותו של ה-TSH ולאפשר האטה ואיזון בפעילות בלוטת התריס. מחקרים בתחום זה משלבים בחינה של השפעות ההדדיות בין תחומי נוירולוגיה ואנדוקרינולוגיה.

ניתן למצוא כיום יותר ויותר מטפלים וחולים, אשר מקבלים את מורכבות תפקודי בלוטת התריס ומערכת ההורמונים. את השפעתן מרחיקת הלכת על תפקודן התקין של מכלול מערכות פיזיולוגיות, עצביות, נפשיות, רגשיות וקוגניטיביות. מכאן הצורך בגישות רב מערכתיות לטיפול ומניעת תסמונות ומחלות הקשורות לפעילות יתר של בלוטת התריס ותת פעילות הבלוטה.

כיום ידוע גם קשר ברור בין הרעלה תרופתית לבין הופעת הגרייבס באופן פתאומי וקיצוני ביותר עד למצב מסכן חיים. כך שבמקרים אקוטיים נבדקת נוכחותן של תרופות שלהן השפעה הן על ההולכה העצבית והן ישירות על פעילות הבלוטה.

סימפטומים של יתר פעילות בלוטת התריס וגרייבס

ראוי לציון שהסימפטומים של פעילות יתר של בלוטת התריס וגם מחלת גרייבס הנם בעלי שונות גבוהה בעוצמתם וסדר הופעתם בכלל האוכלוסייה. הופעת מחלת גרייבס לצד יתר פעילות בלוטת התריס, שכיחה יותר משמעותית, בקרב נשים אך שתי התופעות משוייכות באופן מובהק לשיבושים בתפקוד המערכת ההורמונלית אשר במצב קיצון הופך למחלה אוטואימונית.

בשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר חולים אשר סובלים משיבושים קיצוניים של בלוטת התריס והמערכת ההורמונלית גם בקרב צעירים בני שני המינים. לעיתים אף ילודים וילדים. תופעה זאת מקובל לשיך להרגלי תזונה ואורח החיים של החברה המערבית.

יש לזכור שסדר הופעת הסימפטומים ועוצמתם, שונה משמעותית מאדם לאדם ולא בהכרח יופיעו כל הסימפטומים. כמו כן במקרים רבים אנו פוגשים חולים שסובלים מגרייבס או נמצאים בחוסר איזון הורמונלי אשר מתבטא ביתר פעילות בלוטת התריס, ולא ניתן כלל לאתר תסמינים נראים לעין.

הסימפטומים הנפוצים של פעילות יתר של בלוטת התריס הם:

  • ירידה מתמדת במשקל ו/או חוסר יכולת לעלות במשקל.
  • פגיעה משמעותית במערכות חילוף החומרים
  • תחושת חוסר שקט נפשי עד עצבנות יתר ללא סיבה מובחנת.
  • דפיקות לב מואצות ללא קשר למאמץ פיזי או מנוחה.
  • עוררות יתר של מערכת החושים.
  • תחושת רעד פנימי גם במצבי רגיעה.
  • לעיתים הזעות בלילה.
  • סימפטומים ייחודיים לגרייבס

במחלת הגרייבס קיימים אותם סימפטומים אך בנוסף ניתן להבחין בנפיחות בצדי העיין (צד חיצוני). בצד אחד או שניהם. נפיחות, בלט, אשר יכולים להיות מלווים בהפרעות ראייה. תופעת נראית לעין ומורגשת, נוספת היא הגדלה של הבלוטה ואזור הצוואר (נפיחות זאת מכונה זפק).

לעיתים עלולים להופיע סימפטומים דרמטולוגיים (כתמים אדומים דמויי אבעבועות) שמקורם בהחרפה קיצונית של פעילות מערכת חילוף החומרים.
יש לציין כי לעיתים קיימת מחלת הגרייבס ללא סימפטומים אלה כלל וההתפרצות הסימפטומטית נובעת ממצב נפשי או רגשי אקוטי או כתוצאה מטראומה של מצב רפואי כגון התקף לב או ניתוח.

דרכי התמודדות וטיפול ביתר פעילות בלוטת התריס ומחלת גרייבס

המרפאה לאיזון הורמונלי של דר' יפה מאתרת, כבר בשלבים ראשוניים ביותר, את השיבושים בפעילות בלוטת התריס וכך, להתאים טיפול הולם שימנע מכם את ההידרדרות למצבי קיצון. הטיפול במחלת הגרייבס ידי הרפואה הקונבנציונלית מתבצע על ידי התערבות חריפה כגון פעולה כירורגית והקרנות שעדיף להימנע מהן במידת האפשר.

השילוב בין הרפואה המסורתית קונבנציונלית והרפואה הטבעית מאפשר לנו למצוא את הטיפול המתאים ביותר עבורך. ולעיתים למנוע בעזרת צעדים משמעותיים של רפואה טבעית את הצורך בהתערבות תרופתית קונבנציונלית או אפילו כירורגית.

לשיחת ייעוץ טלפונית ללא עלות פנו לטלפון : 052-3221898 או השאירו את מספר הטלפון בהודעה. נשמח לייעץ לכם בנושא התמודדות עם יתר פעילות בלוטת התריס וגם מחלת גרייבס.

למאמרים נוספים על טיפול בבלוטת התריס לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים