ירידה במשקל והקשר לבלוטת התריס 4


האם ירידה במשקל או עליה במשקל מושפעת מפעילות בלוטת התריס

שיבוש בפעילות בלוטת התריס כגורם לעליה במשקל ומניעת ירידה במשקל

ירידה במשקל

ירידה במשקל

שינויים במשקל, עלייה וקושי בירידה במשקל מופיעים במחקר רפואי בכתב העת Clinical Endocrinology & Metabolism"", המחקר מצא שחוסר תפקוד מועט בבלוטת התריס יכול להיות גורם משמעותי לעלייה במשקל (השמנת יתר).

למעלה מ- 4,000 איש ללא מחלה ידועה בבלוטת התריס השתתפו במחקר. המחקר בדק במשך 11 שנים את הקשר בין בלוטת התריס לעלייה במשקל. כאשר בוטלו כל הגורמים שיכלו להטות ולהשפיע על התוצאות, הרופאים סיכמו: "אפילו רמות מעט גבוהות של TSH קשורות לעלייה במשקל".

זה אומר שאפילו אנשים עם רמת TSH תקינה אבל לא אופטימלית יכולים לסבול מעודף משקל, השמנת יתר וקושי לרדת במשקל בגלל בלוטת התריס שלהם. שיפור רמות ההורמונים של בלוטת התריס נחשבת לנחוצה לצורך שמירה על משקל תקין.

מהי רמת ה- TSH האופטימלית לפעילות תקינה של בלוטת התריס?

אם המשקל שלך תקין וגם האנרגיה, השיער, העיכול ומצבי הרוח שלך טובים אז כל מה שהמעבדה שלך מחשיבה לנורמלי הוא מצוין בשבילך. אבל אם יש לך עודף משקל או איזה שהם תסמינים של בלוטת התריס, אז רופאים מהרפואה האלטרנטיבית יגידו שה-TSH שלך צריך להיות מתחת ל- 2 בזמן שרופאים מהרפואה הקונבנציונלית לא ישקלו לתת טיפול לבלוטת התריס אלא אם כן ה-TSH שלך הוא מעל 4 או 5.

אנו הרופאים יודעים הרבה על ירידה במשקל ותת פעילות בלוטת התריס ועדיין אנו יודעים כל כך קצת!

מדוע חולה בדלקת ריאות מרגיש ומתנהג נורמלי בעוד צילום החזה שלו ממשיך להיראות חולה למשך עוד כמה שבועות? מדוע דלקת מפרקים שגרונית שאמורה לגרום לכאב ולנפיחות באופן זהה בשני צדי הגוף לפעמים לוקחת 5 שנים עד שאחד הצדדים מגיע למצב רע כמו השני? מדוע אנשים מפתחים תת פעילות של בלוטת התריס לפעמים לפני שרמת ה-TSH שלהם עולה? התשובה לשלושת השאלות הללו היא זהה, אנו לא יודעים. אבל מה שאנחנו כן יודעים הוא שאנו נתקלים בתרחישים הללו כל הזמן.

המחקר הרפואי עוסק במערכת היחסים בין עודף משקל לבין רמות TSH תקינות אבל לא אופטימליות. רופאים אלטרנטיביים כמוני לוקחים בחשבון את כל הגורמים הבריאותיים השונים ויכולים להעניק טיפול לבלוטת התריס לאנשים עם רמות TSH תקינות אך לא אופטימליות.

ניתן להישאר פרטים באתר או להתקשר אלינו ל 03-6909360 ולהתייעץ  עם הצוות הרפואי שלנו בכל נושא הקשור לעלייה או ירידה במשקל ותופעות הנובעות מחוסר איזון הורמונלי ושיבושים בתפקודי בלוטת התריס.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 מחשבות על “ירידה במשקל והקשר לבלוטת התריס

  • dryaffastaff מחבר הפוסט

   שלום שולה, מעולם לא שמעתי על סימפטום כזה. אני חושב שסביר להניח שלא.
   אשמח להסביר לך ממה כן יכול להיגרם טעם של מליחות בפה.
   תוכלי ליצור איתנו קשר במרפאה ולתאם איתי שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות – 072-242-2022

 • לימור גלעד

  מטופלת בבלוטת התריס כחמש שנים בערך מאז עליתי עשר קילו…אני טיפוס שלא עולה יותר משתי קילו..כי אני לא מאפשרת לעצמי…אוכלת בריא ומעט ועושה ספורט…בחמש שנים האחרונות לא מצליחה לרדת..יותר מקילו שתיים כל פעם..ובחורף הגוף עולה בטירוף ללא שינוי תזונה גדול..אוכלת בין 1500-2000 קלוריות..ולעיתים פחות ורק עולה…השנה בכלל לא מצליחה לרדת,וגם התחילו גלי חום..כניראה בעיה הורמונלית

  • dryaffastaff מחבר הפוסט

   שלום לימור,
   האם בדקת את הורמוני בלוטת התריס בבדיקת דם? הכוונה היא ל- ft3 ו- ft4.
   ההורמון ft3 קשור לירידה במשקל ויכול להיות שהוא לא מאוזן אצלך.
   אשמח לשוחח איתך בטלפון לשיחת ייעוץ של רבע שעה (ללא עלות או התחייבות) ואסביר לך את הנושא.

   המשך יום מצוין