כולסטרול איזון הורמונלי סטטינים ופיברומיאלגיה


מחקרים מראים כי כולסטרול עשוי להיות לא כל כך רע

כשמורידים את רמת הכולסטרול ללא איזון הורמונלי מופיעות תופעות לוואי של פיברומיאלגיה

כולסטרול איזון הורמונלי סטטינים ופיברומיאלגיהפרופסור סרגי דזוגן הוא מנתח לב, שכתב ספר על כולסטרול. הוא ערך שני מחקרים רפואיים אשר אישרו את מה שהוא ראה במרפאה שלו. הוא גילה כי רמת הכולסטרול עולה כאשר הגוף זקוק ליותר הורמונים, ורמות הכולסטרול יורדות, כאשר ההורמונים חוזרים לאיזון. ד"ר זדוגן משתמש בהורמונים זהים ביולוגית, בכדי להשיב את האיזון לגוף ולהוריד את רמת הכולסטרול חזרה לנורמה.

הוא חושב שהסיבה  לכך שהכולסטרול עולה כאשר יש חוסר איזון הורמונלי היא, שכל ההורמונים מיוצרים מכולסטרול. כאשר יש חוסר הורמונים בגוף, הוא מייצר כולסטרול עודף על מנת לייצר את ההורמונים החסרים לו. כל הדברים מביאים אותנו למסקנה שלקחת סטטין היא לא הטיפול המתאים לעודף כולסטרול. הגוף מעלה את הכולסטרול מסיבה מסוימת ומכריח את הכולסטרול לרדת על ידי נטילת סטטין וכך הכולסטרול לא מצליח להשיג את מה שהוא מנסה לעשות – ייצור הורמונים.  אני חייב לציין כי הרבה אנשים לוקים בהתקפי לב למרות שהם נוטלים סטטין.

ד"ר דזוגן שם לב כי תופעות לוואי של פיברומילאגיה נלוות להתערבות בהורדת הכולסטרול

  •  תופעות לוואי של תרופות להורדת הכולסטרול, הן אותם הסימפטומים של תסמונת העייפות הכרונית ופיברומיאלגיה. שני מחלות שיש להם קשר לרמות הורמונים נמוכות.
  • כולסטרול בדרך כלל גבוה בזמנים שבהם הגוף צריך לייצר יותר הורמונים לדוגמא: בהריון, בזמני גדילה של ילדים, בזמני מתח.
  • הכולסטרול הוא "מארח" של מחלות נפשיות והתמכרויות , דבר זה יכול להוות גורם משפיע על הסיבה שהמצב משתפר כאשר משיבים את ההורמונים לאיזון ומורידים את רמת הכולסטרול.

אם יש לך כולסטרול גבוה, כדאי לך לבדוק את רמת ההורמונים שלך בגוף באמצעות בדיקת רוק (למה בדיקת רוק). אם למעשה יש לך רמות נמוכות של הורמונים, השבתם למצבם התקין יכולה להשפיע על רמת הכולסטרול שלך ולהוריד אותו.

נזכיר שהופעת הסימפטומים הנה הדרגתית ושונה ממטופל למטופל כמו כן לעתים רק חלקם של הסימפטומים יופיע. בכל מקרה שאתם מאובחנים כבעלי רמת כולסטרול גבוהה ומטופלים בסטטינים. וחווים תסמיני עייפות כרונית או תסמינים דומים לפיברומיאלגיה. אנו ממליצים ליצור קשר עם מכון דר' יפה לעבור בדיקת רוק וטיפול לאיזון הורמונלי.

לרשותכם טופס מקוון להערכה עצמית ראשונית. הזמנה שיחה חוזרת או השארת פרטים באתר וכמובן ניתן ליצור קשר בפנייה לטלפון –  052-3221898 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *