תסמינים ותופעות לוואי – תת פעילות בלוטת התריס


תת פעילות בלוטת התריס – תופעות לוואי ותסמינים

תת פעילות בלוטת התריסבמכון יפה מספקים טיפול המתבסס הן על הרפואה המסורתית והן על הרפואה הטבעית. תת פעילות בלוטת התריס הוא אחד התחומים העיקריים בהם מתמקד האבחון והטיפול במכון. הסימפטומים קשורים לליקויים בתפקוד מערכות עיקריות וחיוניות כגון מערכת העיכול וחילוף החומרים בגוף, וויסות ושמירה על חום הגוף, פעילות הלב ומערכות הנשימה בצד הפיזיולוגי ותופעות של חוסר יציבות במצבי רוח ותפקודים קוגניטיביים.

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מכון יפה, בכל מצב בו אתם אתם חשים שיש קשר כל שהוא בין חוויותיכם הסובייקטיבית של מצבכם, לבין התיאור של תת פעילות בלוטת התריס סימפטומים ותסמינים כפי שיפורט, אנו נשמח למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורכם לשוב לתיפקוד תקין ומלא בחיי היומיום. פנו אלינו דרך הטופס המקוון, הזמינו שיחה חוזרת או התקשרו אלינו לטלפון: 052-3221898 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

נדגיש כי לתת פעילות בלוטת התריס תסמינים המופיעים גם כאשר פעילות בלוטת התריס תקינה, לצד זאת נפוץ מאוד המצב בו המדדים לפעילות בלוטת התריס הם בתחום הנורמה, אך המטופל סובל מתסמינים המעידים על תת פעילות בלוטת התריס. בשל מרכזיותה וחשיבות תיפוקדה של בלוטת התריס תסמינים רבים המעידים על קיומה של הפרעה תפקודית זאת משותפים להפרעות תפקודיות במערכות אחרות.

מידע חשוב שיש להתייחס אליו כאשר אתם שוקלים את הצורך בפנייה לטיפול, בתת פעילות בלוטת התריס תסמינים וסימפטומים מתאפיינים בהליך החמרה תמידי המתרחש כאשר לא ניתן מענה טיפולי הולם. הליך ההדרגתיות תומן בחובו שתי סכנות. אחת הסכנה שבתחילת הדרך לא חשים בשינוי משמעותי בתפקוד ומתעלמים מקיומו. הסכנה השנייה היא שההדרגתיות יוצרת מצב של התרגלות לסימפטומים ולא מתבצעת עצירה של התופעה עד למצב החמרה שכרוך באי נוחות וסבל רב למי שחווה תת פעילות של בלוטת התריס.

נושא חשוב נוסף שעלינו לציין שהשונות הקיימת בין המטופלים, גורמות לכך שעוצמת התסמינים ולעתים עצם הופעתם משתנה ממטופל למטופל. כלומר ההדרגתיות לעתים מסתירה את קיום התופעה והתגובה הסובייקטיבית לתת פעילות בלוטת התריס עלולה לגרור התעלמות מוחלטת מהתופעה עד להחמרה משמעותית והפרעות תפקודיות מורכבות.

תת פעילות בלוטת התריס תסמינים ותופעות לוואי

נדגיש כי לא קיימת כל הפרדה בין המערכות הפיזיולוגיות, נפשיות/רגשיות, והמנטליות/קוגניטיביות. מערכות אלה מקימות קשרי גומלין מורכבים והשפעה ההדדית ביניהן היא תמידית. בתת פעילות בלוטת התריס תסמינים רבים מושפעים ומשפעים על המערכות כולן אף שלעתים ההשפעה הנה שניונית או שלישונית והנה השפעת שרשרת.
התופעות הבולטות ביותר שלעתים נוטים להתעלם מהן הן עייפות כרונית עד כדי תשישות פיזית ונפשית וקשיים בשינה.

תת פעילות בלוטת התריס סימפטומים עיקריים

תפקודים פיזיולוגים תפקודים נפשיים רגשיים תפקודים מנטלים קוגניטבים
כאבים במפרקים ושרירים (ללא קשר לפעילות פיזית) מוטיבציה ירודה עד נטייה דיכאונית חוסר ריכוז
תחושת קור תמידית קושי בהרדמות קשיי זיכרון
כפות ידיים ורגליים קרות עד כדי תחושות נמלול ואבדן תחושה. תחושות חרדה קשיי לימוד בצעירים
אגירת מים, נפיחות בפנים רגליים ידיים תגובתיות לא מווסתת לסביבה
כאבי ראש עצבנות וחוסר סבלנות קצוניים
אי סדירות קצב לב ונשימה אבדן תשוקה
בעיות במחזור החודשי, לפני ואחרי
תופעות של יובש עורי, ופטריות (אקזמות), בראש אבדן שיער.
בעיות עיקול ועצירויות

ראוי לציין ולהזכיר שהופעת הסימפטומים הנה הדרגתית ושונה ממטופל למטופל כמו כן שלעתים רק חלקם של הסימפטומים יופיע.

בכל מקרה שאתם חווים את אחד או יותר מהתסמינים שמוזכרים אנו ממליצים ליצור קשר עם מכון יפה לטיפול בתת פעילות בלוטת התריס. לרשותכם טופס מקוון להערכה ראשונית. הזמנה שיחה חוזרת או השארת פרטים באתר וכמובן ניתן ליצור קשר בפנייה לטלפון –  0523-221898 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.