תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס 4


השפעות הורמונליות על תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס

תופעות לוואי ותסמינים של תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס

תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס זו תופעה הקשורה למצב בו בלוטת התריס מפיקה רמה מוגברת תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריסאו רמה מועטה של הורמון בלוטת התריס (T3/T4 ) או מצב בו הורמון בלוטת התריס איננו מבצע את פעולתו כלל. כתוצאה מכך, חילוף החומרים בגוף יהיה מהיר מדיי או אטי מדיי. רמות הורמון בלוטת התריס עשויות להיות בלתי תקינות לאורך שנים רבות עד שהתסמינים מתחזקים והופכים להיות ברורים.

תסמינים של תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס

לרוב, תסמינים אלו מזוהים בטעות כתסמינים כלליים הקשורים בגיל. אנשים עשויים לחוש עייפות, כבדות, היפראקטיביות, דיכאון, תחושת קור, כפות ידיים ורגליים קרות, דפיקות לב מואצות, השמנה או הרזיה, נשירת שיער, רגישות בציפורניים, עור יבש או שמן ועצירות.
תפקוד בלוטת התריס תלוי ברמת האסטרוגן, המאוזנת על ידי הפרוגסטרון. בכדי שיהיה תפקוד תקין של בלוטת התריס יש לדאוג לתזונה מתאימה.

תזונה ותת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס

תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס מושפע גם מהמזון שלנו, גם כאשר אנו אוכלים בעיקר פירות וירקות,  הוא אינו עשיר דיו במינרלים כפי שהיה בעבר, משום שהחקלאים אינם מעשירים יותר את הקרקע בה גדלים היבולים. קיים סיכוי טוב יותר לזכות בתזונה נכונה עבור בלוטת התריס כאשר אוכלים ירקות ופירות אורגניים וכוללים אצות ים בתזונה שלנו.

תזונה – חילוף חומרים ותת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס

התופעה בה תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריסה משפיע על חילוף החומרים, קשורה למצב בו בלוטת התריס מפיקה רמה מוגברת או רמה מועטה של הורמון בלוטת התריס (T3/T4 ) או מצב בו הורמון בלוטת התריס איננו מבצע את פעולתו כלל. כתוצאה מכך, חילוף החומרים בגוף יהיה מהיר מדיי או אטי מדיי. רמות הורמון בלוטת התריס עשויות להיות בלתי תקינות לאורך שנים רבות עד שהתסמינים מתחזקים והופכים להיות ברורים.

לרוב, תסמינים אלו מזוהים בטעות כתסמינים כלליים הקשורים בגיל. אנשים עשויים לחוש עייפות, כבדות, היפראקטיביות, דיכאון, תחושת קור, כפות ידיים ורגליים קרות, דפיקות לב מואצות, השמנה או הרזיה, נשירת שיער, רגישות בציפורניים, עור יבש או שמן ועצירות.

תפקוד בלוטת התריס תלוי ברמת האסטרוגן, המאוזנת על ידי הפרוגסטרון. בכדי שיהיה תפקוד תקין של בלוטת התריס יש לדאוג לתזונה מתאימה. המזון שלנו, גם כאשר אנו אוכלים בעיקר פירות וירקות,  הוא אינו עשיר דיו במינרלים כפי שהיה בעבר, משום שהחקלאים אינם מעשירים יותר את הקרקע בה גדלים היבולים. קיים סיכוי טוב יותר לזכות בתזונה נכונה עבור בלוטת התריס כאשר אוכלים ירקות ופירות אורגניים וכוללים אצות ים בתזונה שלנו.

בכל מקרה שאתם חווים את אחד או יותר מהתסמינים שמוזכרים אנו ממליצים ליצור קשר עם מכון יפה לטיפול בתת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס. לרשותכם טופס מקוון להערכה ראשונית. הזמנה שיחה חוזרת או השארת פרטים באתר וכמובן ניתן ליצור קשר בפנייה לטלפון –  052-3221898 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 מחשבות על “תת-תפקוד/תפקוד יתר של בלוטת התריס