אלטרוקסין: האם הוא טוב לבלוטת התריס?


משתמשת בתרופת אלטרוקסין? חשוב לדעת, אנשים עם בעיה של תת פעילות בבלוטת התריס מחולקים לשתיים:

  1. מתחילים – אלו שרק התחילו לטפל בבלוטה. אנשים שנוטלים את התרופה במשך פחות משישה חודשים.
  2. משתמשים ותיקים – אלו אשר נוטלים תרופה לבלוטת התריס במשך יותר משישה חודשים.

לכן אם את נוטלת את התרופה (אלטרוקסין למשל) יותר מ-6 חודשים, רוב הסיכויים שבלוטת התריס שלך לא תתפקד מעצמה יותר. אנשים שתחת השגחה רפואית יכולים באיטיות להוריד את המינון עד שהם מפסיקים ליטול את התרופה, אך דבר זה מצריך דיאטה מאוד בריאה, תוספי מזון ולוודא שההורמונים האחרים בגוף נמצאים ברמות אופטימאליות.

צפו בסרטון: באיזו תרופה לבלוטת התריס את משתמשת?

האם אלטרוקסין טוב לבלוטת התריס

אם את נמצאת בקטגוריית המתחילים אז יש סיכוי גובה שאת לא צריכה בכלל תרופה לבלוטה. הסיבה לכך היא שבלוטת התריס היא "בלוטה מגיבה". למשל, אם יש לחץ בחלקים בגוף או שההורמונים נמצאים ברמה גבוהה או נמוכה מדי, אז גם הבלוטה תושפע מכך.

אם מורידים את הלחץ ומושיבים את ההורמונים לאיזון יש סיכוי גבוהה שהבלוטה תחזור למצב תקני.

מקרים שכיחים הגורמים לבעיות בבלוטת התריס הם, חוסר איזון בין האסטרוגן לפרוגסטרון, תפקוד ירוד של בלוטת האדרנל בשל מתח פיזי או נפשי, ובעיות בעיכול הכוללות טפילים, תולעים, פטריות, וירוסים,חיידקים, רגישות לגלוטן, או למאכלים אחרים, חוסר אנזימים לפירוק האוכל או זיהומים אחרים.

אם בעיות אלו נפתרות אז פעמים רבות ניתן לראות שבלוטת התריס חוזרת לפעילות תקינה.

משתמשים ותיקים בתרופת אלטרוקסין?

אם את נמצאת בקטגוריית משתמשים ותיקים, רוב הסיכויים שהשתמשת בפורמולת אלטרוקסין המקורית והרגשת טוב. מבלי שהוזהרת שיכול להיות שינוי בהרגשתך, אם היית לוקחת תרופה שדומה לזו שאת לוקחת כבר שנים. התרופה החדשה, האלטרוקסין החדש, יתכן שגרם לכך שהרגשתך הכללית השתנתה ואף יכול להיות שהתרופה לא נספגת בגופך עקב השינוי. בנוסף, נאמר כי אפילו החומרים הפעילים בתרופה השתנו. שינויים כאלה גרמו להרבה אנשים, לתופעות לוואי שונות שלעתים אף יכולות להיות חמורות.

מהן האלטרנטיבות לאלטרוקסין?

אז מה האופציות שלך כאשר הבלוטה לא מאוזנת ואת לא מרגישה טוב עם האלטרוקסין החדש?

אלטרוקסין הוא שם של מותג, הוא בעצם מכיל את ההורמון T4. אחת האופציות היא פשוט לקחת T4 של חברה אחרת כמו החברה הגרמנית יוטירוקס או החברה האמריקאית סינטרואיד, או לבקש מבית המרקחת לעשות הכנה רוקחית של T4 עם מסנן שיגרום לתרופה להיספג בגוף בצורה טובה יותר.

יש תרופה לבלוטה אשר מכילה T4 וגם T3 שנלקחים מבעלי חיים, תרופה זו מוכרת בשם ארמור טרואיד (Armour Thyroid).

ארמור טיאוריד נמכר במשך יותר מ 4 עשורים עם שביעות רצון גבוהה של אנשים אשר נטלו אותו, אבל כאשר החברה החליפה את נוסחת התרופה אנשים ברחבי העולם התחילו להרגיש רע. מאז חברות אחרות התחילו להשתמש בתרופות לבלוטת התריס המיוצרות מבעלי חיים ונראה כי הן עובדות כראוי. לדוגמה חברה קנדית מספקת את הארפה ( Erfa) אשר לה תוצאות חיוביות אצל אנשים רבים.

יש לציין כי מומחי הרופאים לא יודעים מה הסיבה לכך שתרופה אחת לבלוטת התריס עובדת על בנאדם אחד אבל לא על בנאדם אחר.

עדות אישית על הטיפול במכון יפהאילנית על שיטת ד"ר ישראל יפה

הזמרת אילנית שמספרת את סיפורה האישי, ואיך השפיע עליה הטיפול שקיבלה במכון יפה שעזר לה לחזור לאיזון. צפו בסרטון של אילנית

מה חשוב לדעת כשעוברים לאלטרוקסין החדש

ראיתי אנשים רבים שנאלצו להתמודד עם בעיות בריאותיות רבות לאחר שהחליפו את תרופתם לאלטרוקסין החדש. הגוף חווה הלם מערכתי עקב המעבר לאלטרוקסין החדש. הורמונים אשר בעבר נמצאו בסקלה נורמלית עכשיו יצאו מאיזון.

אנשים רבים לא מצליחים לחזור ולהרגיש טוב, אפילו כאשר בדיקות הדם יוצאות תקינות. למעשה, צריך לבדוק את שאר ההורמונים ולהחזירם לאיזון. הרבה מהמטופלים אשר עשו זאת מדווחים כי הם מרגישים טוב יותר ממה שהרגישו אי פעם.

בכדי להשיג ולהגיע למצב זה, המטופלים שלי שולחים 4 דגימות רוק הנלקחות בזמנים שונים במהלך היום למעבדה בארצות הברית. מה שנותן תמונת מצב מדויקת למצב ההורמונים בגופך. לפי התוצאות אנו יכולים לקבוע את הטיפול המתאים ביותר לגופך, ובכך להשיב את ההורמונים למצבם התקין.

כפי שדנו במאמר זה, יש סיבות מדוע האלטרוקסין החדש גרם לאנשים רבים לחוש ברע, ויש סיבות לכך שהחלפת התרופה לא מחזירה את הבריאות לשלמותה.

אנו סבורים מניסיונו כי רק על ידי אבחון מקיף של מצב ההורמונים בגוף, ניתן יהיה להחזיר את הבלוטה למצב תקין. ניתן להשאיר פרטים באתר או להתקשר אלינו ל-03-6909360 ולתאם שיחה יעוץ עם ד"ר יפה  ולהתייעץ עימו בנוגע למצבך, ללא התחייבות וללא תשלום.