גיל המעבר ובלוטת התריס

0 +
שנות ניסיון
% 0
אחוזי הצלחה
0 +
לקוחות מרוצים

peri-menopause and menopause
האם יש השפעה של גיל המעבר ובלוטת התריס על האיזון ההורמונלי?

שינויים באיזון ההורמונלי קושרים בין גיל המעבר ובלוטת התריס. גיל המעבר אצל נשים מוגדר כגיל בו חולפת שנה ללא מחזור חודשי. הגיל הממוצע להפסקת הווסת הוא 50. אולם, נשים עשויות לחוות שינויים שקשורים לגיל המעבר' גם בשלב מוקדם או מאוחר יותר בחייהן. השלב הקודם להיפסקות הסופית של הווסת מכונה שלב המעבר (peri-menopause), והוא עשוי להימשך בין ששה חודשים לעשר שנים.

בעיניי, גיל המעבר הוא ברכה לנשים. אכן כן, גיל המעבר, על גלי החום, ההזעות. לילות ללא שינה, וכל השינויים האחרים שעוברים על הגוף, הוא ברכה.

למה לדעתי התופעות של גיל המעבר ובלוטת התריס הן ברכה?

משום שגיל המעבר גורם לאשה שחיה את חייה בקצב מטורף, לעצור ולשאול: "מה הטעם בכל זה? האם במערכות היחסים שלי אוהבים אותי או מתעללים בי? האם הקריירה שלי היא באמת מה שאני רוצה? האם אני ממצה את חיי בצורה הטובה ביותר? האם אני דואגת יותר מידי? כיצד אני מתמודדת עם מצבי לחץ? כיצד אוכל להתמודד עם חיי בצורה טובה יותר?"

אם התשובות שאת מקבלת לא מספקות אותך, קרוב לוודאי שבהן טמון הקושי. והפתרון -לקשיי גיל המעבר שאת חווה. חיים שלווים, שקטים ומאוזנים מובילים לרוב לגיל מעבר רגוע, שקט ומאוזן.

לעומת זאת, חיים קדחתניים המלאים במסרים שליליים, הם שוחקים ומחלישים. לעיתים הקשר בין גיל המעבר ובלוטת התריס מתבטא בהפרת האיזון ההורמונלי.

עם הורמונים זהים ביולוגית תוכלי להחזיר את האיזון ההורמונלי לחייך. אם תקשיבי למסרים שגיל המעבר שולח לך, תוכלי ליהנות ממתנה שתשפר את חייך באופן משמעותי.

אם תתעוררי ותקשיבי לאותם מסרים, תוכלי להחליט כיצד לשפר את חייך. שיפור זה עשוי להביא ברכה גדולה לחייך. בחרי כיוון חדש. שימי לב למערכות היחסים המתוחות בחייך. לעבודת היתר, לעייפות, לבחירה במזון לקוי, לחוסר פעילות גופנית. לחסך באהבה ובשמחה – וטפלי בהם. מצאי זמן לעצמך. מצאי זמן לרצונותיך. הזיני את עצמך. ראי בתופעות גיל המעבר צלצול השכמה המבקש לחולל שינוי במצבך.  היכנסי לפעולה.

מניסיוני, בטיפול בנשים בגיל המעבר ובלוטת התריס, הנשים שסובלות ביותר מגיל המעבר, הן הנשים שחיו את חייהן בלחץ ובדאגה. הן לא הרגישו את העייפות, את הכאבים והמחושים, כי ההורמונים הנשיים שלהן פיצו על על הקשיים והעניקו להן הרגשה טובה ומראה טוב. בגיל המעבר,  הגוף מייצר פחות הורמונים, ואין מה שיפצה על שנות הלחץ והשפעותיהן הקשות.

החזירי את ההורמונים שלך לאיזון עם הורמונים הזהים ביולוגית, והשתמשי בהזדמנות זו כדי לערוך שינוי משמעותי בחייך.

הזמן הטוב ביותר לערוך שינוי זה הוא כעת! אל תדחי את השינוי למחר. אני ממליץ לך לעצור הכל ולחשוב, לעשות חשבון נפש פנימי עם עצמך, ולראות מה תוכלי לתקן ולשפר עבור עצמך, מה יסייע לך לשוב ולתפקד כרגיל. ניתנת לך כאן הזדמנות שלא תסולא בפז לחשבון נפש, הזדמנות לשוב ולברוא את עצמך מחדש.

אתן מוזמנות לפנות אלינו לייעוץ בכל נושא הקשור לגיל המעבר ובלוטת התריס. לקבלת שיחת יעוץ עם הצוות הרפואי  התקשר אלינו ל 072-2422022.

תוכן עניינים