טיפול בבלוטת התריס


 מהי הדרך הנכונה לטיפול בבלוטת התריס ? 

עם השנים, משתנים צרכיהם ההורמונליים של נשים וגברים. לא יתכן שנישאר כפי שהיינו, ללא כל שינוי, במיוחד במציאות החיים המאתגרת של ימינו. אולי הלכתם לישון בשעת לילה מאוחרת במשך כמה לילות ברציפות, ואולי חיסלתם קופסת גלידה שלרוב אתם לא מעיזים להכניס הביתה. כך או כך, גופכם השתנה.

קיימות שתי בלוטות בגוף האדם שפועלות באופן מתואם זו עם זו, בלוטת התריס ובלוטת האדרנל. אם חל שיבוש בתיאום זה, יתכן שהטיפול שקיבלתם לא יצליח. פעמים רבות, מטופלים הסובלים מבעיות בבלוטת התריס מקבלים אלטרוקסין בלבד, ותוצאות בדיקות הדם שלהם משתפרות. אבל אפילו כך,  תכופות הם אינם מרגישים מצוין כפי שהרגישו לפני כן, או שאינם מצליחים לחזור למשקלם הקודם.

מצאתי כי ישנן שני סיבות עקריות לתופעה זו:

1)  מטופלים מקבלים אלטרוקסין בלבד, כלומר T4. בלוטת התריס מייצרת T 3 (הצורה הפעילה של הורמון בלוטת התריס). לרוב, מטופלים לא מקבלים T 3 , ומשום כך חסר להם מרכיב החיוני ביותר לבריאותם.

2) כאשר רופאים מטפלים בבלוטת התריס, הם לא לוקחים בחשבון את האדרנל. אמרה רפואית ידועה אומרת כי "האדרנל הולך בעקבות בלוטת התריס".  לכן, כאשר יש בעיה בבלוטת התריס יש לבדוק גם את בלוטת האדרנל.

קשה להאמין כמה אנשים חשים עייפות תמידית בגלל בעיות בבלוטת התריס ובאדרנל, שנראות לכאורה, "קטנות ושוליות". בעיות "קטנות ושוליות" אלו מעידות על בעיה עמוקה יותר, אותה ניתן לאבחן ולשנות.

אני מזמין אתכם להתקשר אליי, אם אתם סובלים מהתסמינים הבאים, בין אם הנכם משתמשים באלטרוקסין ובין אם לאו:

עייפות,   העדר תשוקה מינית, עיגולים כהים מתחת לעיניים, כאבים בשרירים ובמפרקים, סחרחורת

לחץ דם נמוך, רמת סוכר נמוכה בדם, הפרעות אכילה, הפרעות  שינה, עור יבש, גושים בשדיים, קשיים בהתמודדות עם לחץ, התקררות או  "ג'ט לאג", מערכת חיסונית נמוכה, זקנה מוקדמת.

כל הבעיות ברשימה זו נגרמות עקב שיבושים בתפקוד האדרנל ובלוטת התריס. יש לאבחן את האדרנל ובלוטת התריס ולקבל טיפול מתאים, על מנת לעקור את הבעיה משורשה. כשאני מאבחן את בלוטת התריס אני בוחן קבוצת בדיקות דם הקשורות לבלוטת התריס, לפי נורמות מחמירות. נוסף על כך, על מנת לבדוק את האדרנל, אני עורך בדיקת רוק העוקבת אחר השינויים ברמת הקורטיזול במהלך היום. המעבדה המשמשת אותי לבדיקות האדרנל מבצעת בדיקות אלו עבור האסטרונאוטים בסוכנות החלל נ.א.ס.א., וידועה בסטנדרטים הגבוהים שלה. שיטת אבחון זו של בלוטת התריס מסייעת למטופלים לדעת בדיוק מה הבעיה אשר ממנה הם סובלים ומהי דרך המינון המתאימה והנכונה ביותר עבור גופם, ובכך לשוב ולהרגיש מצוין.

המרפאות שלנו נמצאות בתל אביב ובבית שמש.

ניתן להשאר פרטים באתר או להתקשר אלינו ל 03-6909360 ולהתייעץ ללא תשלום עם הצוות הרפואי שלנו.

 

 צפו בסרטון הבא של הזמרת אילנית שמספרת איך השפיע עליה הטיפול שקיבלה במכון יפה:

.