ירידה במשקל והקשר לבלוטת התריס

0 +
שנות ניסיון
% 0
אחוזי הצלחה
0 +
לקוחות מרוצים

האם ירידה במשקל או עליה במשקל מושפעת מפעילות בלוטת התריס

שיבוש בפעילות בלוטת התריס כגורם לעליה במשקל ומניעת ירידה במשקל

שינויים במשקל מופיעים במחקר רפואי בכתב העת Clinical Endocrinology & Metabolism"", המחקר מצא שחוסר תפקוד מועט בבלוטת התריס יכול להיות גורם משמעותי לעלייה במשקל (השמנת יתר).

למעלה מ- 4,000 איש ללא מחלה ידועה בבלוטת התריס השתתפו במחקר. המחקר בדק במשך 11 שנים את הקשר בין בלוטת התריס לעלייה במשקל. כאשר בוטלו כל הגורמים שיכלו להטות ולהשפיע על התוצאות, הרופאים סיכמו: "אפילו רמות מעט גבוהות של TSH קשורות לעלייה במשקל".

זה אומר שאפילו אנשים עם רמת TSH תקינה אבל לא אופטימלית יכולים לסבול מעודף משקל, השמנת יתר וקושי לרדת במשקל בגלל בלוטת התריס שלהם. שיפור רמות ההורמונים של בלוטת התריס נחשבת לנחוצה לצורך שמירה על משקל תקין.

מהי רמת ה- TSH האופטימלית לפעילות תקינה של בלוטת התריס?

אם המשקל שלך תקין וגם האנרגיה, השיער, העיכול ומצבי הרוח שלך טובים אז כל מה שהמעבדה שלך מחשיבה לנורמלי הוא מצוין בשבילך. אבל אם יש לך עודף משקל או איזה שהם תסמינים של בלוטת התריס, אז רופאים מהרפואה האלטרנטיבית יגידו שה-TSH שלך צריך להיות מתחת ל- 2 בזמן שרופאים מהרפואה הקונבנציונלית לא ישקלו לתת טיפול לבלוטת התריס אלא אם כן ה-TSH שלך הוא מעל 4 או 5.

אנו הרופאים יודעים הרבה על ירידה במשקל ותת פעילות בלוטת התריס ועדיין אנו יודעים כל כך קצת!

מדוע חולה בדלקת ריאות מרגיש ומתנהג נורמלי בעוד צילום החזה שלו ממשיך להיראות חולה למשך עוד כמה שבועות? מדוע דלקת מפרקים שגרונית שאמורה לגרום לכאב ולנפיחות באופן זהה בשני צדי הגוף לפעמים לוקחת 5 שנים עד שאחד הצדדים מגיע למצב רע כמו השני? מדוע אנשים מפתחים תת פעילות של בלוטת התריס לפעמים לפני שרמת ה-TSH שלהם עולה? התשובה לשלושת השאלות הללו היא זהה, אנו לא יודעים. אבל מה שאנחנו כן יודעים הוא שאנו נתקלים בתרחישים הללו כל הזמן.

המחקר הרפואי עוסק במערכת היחסים בין עודף משקל לבין רמות TSH תקינות אבל לא אופטימליות. רופאים אלטרנטיביים כמוני לוקחים בחשבון את כל הגורמים הבריאותיים השונים ויכולים להעניק טיפול לבלוטת התריס לאנשים עם רמות TSH תקינות אך לא אופטימליות.

ניתן להישאר פרטים באתר או להתקשר אלינו ל 03-6909360 ולהתייעץ  עם הצוות הרפואי שלנו בכל נושא הקשור לעלייה או ירידה במשקל ותופעות הנובעות מחוסר איזון הורמונלי ושיבושים בתפקודי בלוטת התריס.

תוכן עניינים