פיברומיאלגיה טיפול


פיברומיאלגיה טיפול בהתאם לאבחון

איזון הורמונלי ואבחון – פיברומיאלגיה טיפול וליווי

המרפאה לאיזון הורמונלי של דר' יפה משלבת בגישת הטיפול בפיברומיאלגיה את הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הטבעית. הפיברומיאלגיה נתפסת כיום כתסמונת רב מערכתית עם מאפיינים אוטואימוניים. הגישה במרפאה לאיזון הורמונלי פיברומיאלגיה טיפול ואבחון, מאפשרת לנו להביא את מטופלינו לאיזון הורמונלי מיטבי ועל ידי כך להכחיד באופן מושלם כמעט את הסימפטומים השונים אשר גורמים סבל, כאבים ואי נוחות למטופלינו.

אם כבר עברתם תהליך אבחוני, אתם נמצאים בעיצומו של תהליך וכמובן אם אתם חווים תסמינים שעל פיהם קיימת אפשרות שהגורם לסבלכם הוא תסמונת הפיברומיאלגיה וגם אם אתם סובלים מתת פעילות בלוטת התריס שעלולה לגרום לפיברומיאלגיה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר באחת הדרכים הבאות: מלאו את השאלון האינטרנטי שלנו, שלחו מספר טלפון לקבלת שיחה חוזרת (לחצו על האייקון של הטלפון "שצף" בצד שמאל של האתר), מלאו את טופס צור קשר, או בטלפון – 052-3221898 נשמח לייעץ לכם בנושא טיפול לפיברומיאלגיה.

Terrible headache

פיברומיאלגיה טיפול באיזון הורמנלי

מחקרים אחרונים בפיברומיאלגיה מצביעים על קשר מובהק בין התוויות נירולוגיות שהתגלו ב-MRI לנוכחותם של הסימפטומים אצל הסובלים מפיברומיאלגיה. קיומו של קשר זה בין מערכת העצבים המרכזית ונוכחותה של פיברומיאלגיה מדגיש את הצורך והחשיבות הרבה באיזון ההורמונים, אשר מהווים במקרים רבים אמצעי תקשורת בין המוח, מערכת העצבים המרכזית, והמערכות השונות בגופנו (לא רק המערכות הפיזיולוגיות).

אבחון פיברומיאלגיה וטיפול שגוי

אחת התופעות אשר גורמת להחרפת הסבל הנגרם ללוקים בפיברומיאלגיה, מקורה ביחס השונה לתסמיני הסינדרום מצד הדיסציפלינות השונות בתחום הרפואה. אם החולה מגיע לגסטרולוג הרי שההתמקדות בתפקודים אלה בלבד יגרום למתן תרופות וטיפול שאינו בו מזור לתופעות הלוואי של התסמונת. גם כאשר החולה פונה למרפאת כאב אזי לעתים חלה החרפה כאשר החולה מקבל אך ורק טיפול מונע כאב. בדומה לכך, טיפול על ידי פסיכיאטר שייתן לחולה נוגדי דיכאון לא יביא להחלמה ואולי אף יחריף את תופעות הלוואי או יביא לתופעות לוואי חריפות נוספות.

במרפאת לאיזון הורמונלי של דר' יפה פותחה שיטה ייחודית לאבחון פיברומיאלגיה טיפול ומעקב אחר הגורמים הראשוניים והמשניים להתפתחות הפיברומיאלגיה. מתוך שילוב בין הגישות של הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הטבעית, אנו מוצאים את דרך ההחלמה הייחודית לכל מטופל ומטופל. בשילוב מתודות רפואיות אלו אנו מאפשרים למטופלינו ליהנות מתהליך אבחון, שאינו כרוך בצריכת תרופות לטיפול בסימפטומים משניים כגון משכחי כאבים, ונוגדי דיכאון תרופות שינה למשל. צריכתם של תרופות אלה אם בשל אבחון שגוי או בשל תהליכי אבחון בשיטת האלימינציה שעדיין מקובלים כיום.

שיבושים במערכת ההורמונלית בפיברומיאלגיה

בפיברומיאלגיה טיפול ואבחון מתאפיין בחיפוש ואיתור קיומן של הפרעות פתולוגיות מורכבות וחוסר איזון תפקודי במערכות פיזיולוגיות שונות שלהן תלות ההדדית מובהקת. מערכות אלה משפיעות זאת על תפקודה של זאת לעתים אך ורק על ידי וויסות רמת נוכחותם או אי נוכחותם של הורמונים ומינרלים שמעוררים או מדכאים את פעילותן של המערכות האחרות. לדוגמא רמת ה-TSH ההורמון המופרש מבלוטת יוֹתֶרֶת הַמּוֹחַ, המכונה גם הִיפּוֹפִיזָה (Hypophysis) אשר אחראי באופן ישיר על רמת ייצור ההורמונים של בלוטת התריס. הורמוני בלוטת התריס הם המווסתים את פעולתן של מרבית המערכות בגופנו ומכאן ההשפעות הרב מערכתיות והחשיבות באיזון ההורמונלי.

יש לציין שכאשר אנו מצביעים על השפעה ושיבושים תפקודיים רב מערכתיים אין מדובר במערכות פיזיולוגיות בלבד. ללא טיפול פיברומיאלגיה מתאפיינת הן בכאבים פיזיים ושיבושים במערכת העיכול למשל, אך גם בהתפתחות של דיכאון מצבי רוח ושיבושים של המערכת הקוגניטיביות (הפרעות בזיכרון וכו'). רבים מן הסימפטומים משותפים או נובעים משיבושים בפעילות של בלוטת התריס ובמיוחד תת פעילות בלוטת התריס.

טיפול בפיברומיאלגיה על ידי איזון בלוטת התריס

אחד הצעדים הראשונים באבחון פיברומיאלגיה וטיפול בה, הוא החזרת בלוטת התריס לפעילות תקינה ומאוזנת. בהיותה של בלוטת התריס גורם עיקרי ורב השפעה על המערכת ההורמונלית כולה ועל תפקודה התקין. במידה ולא ניתן לאזן את פעילתה של בלוטת התריס. מקובל לתת היום תחליפים להורמוני הבלוטה כגון אלטרוקסין, יוטירקס או סינטרואיד אשר מתפקידם להתניע ולאזן את המערכות השונות. במקרים רבים אנו מצליחים על ידי איזון בתפקוד בלוטת התריס או התוספות התרופתיות להחזיר את המטופל למצב תפקודי מלא ללא תופעות לוואי.

אנו במרפאה לאיזון הורמונלי של דר' יפה, מאפשרים לכם לעבור תהליך אבחון פיברומיאלגיה וטיפול, שאינו כרוך בסבל נוסף ומיותר. אנו מציעים לכם שיטת אבחון ייחודית והתאמה של טיפול אישי מתוך ראייה כוללת ומעמיקה של גורמי התסמונת והדרכים המתאימות ביותר עבורכם לשוב בדרך הקצרה ביותר האפשרית, לתפקוד יומיומי תקין, ומשמעותי עבורכם.

אם כבר עברתם תהליך אבחוני, אתם נמצאים בעיצומו של תהליך וכמובן אם אתם חווים תסמינים שעל פיהם קיימת אפשרות שהגורם לסבלכם הוא תסמונת הפיברומיאלגיה וגם אם אתם סובלים מתת פעילות בלוטת התריס שעלולה לגרום לפיברומיאלגיה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר באחת הדרכים הבאות: מלאו את השאלון האינטרנטי שלנו, שלחו מספר טלפון לקבלת שיחה חוזרת (לחצו על האייקון של הטלפון "שצף" בצד שמאל של האתר), מלאו את טופס צור קשר, או בטלפון – 052-3221898 נשמח לייעץ לכם בנושא טיפול לפיברומיאלגיה.