פיברומיאלגיה טיפול

0 +
שנות ניסיון
% 0
אחוזי הצלחה
0 +
לקוחות מרוצים

פיברומיאלגיה נתפסת כיום כתסמונת רב מערכתית עם מאפיינים אוטואימוניים. הגישה שלנו מאפשרת איתור פיברומיאלגיה טיפול ואבחון שלה, ותביא את המטופל לאיזון הורמונלי מיטבי. וזאת כדי להכחיד באופן כמעט מושלם את הסימפטומים השונים אשר גורמים סבל, כאבים ואי נוחות למטופלינו.

מחקרים אחרונים מראים קשר מובהק בין התוויות נירולוגיות שהתגלו בבדיקת MRI לנוכחותם של הסימפטומים אצל הסובלים מפיברומיאלגיה. קיום הקשר בין מערכת העצבים המרכזית ונוכחותה של פיברומיאלגיה מדגיש את הצורך והחשיבות הרבה באיזון ההורמונים. אלו מהווים במקרים רבים אמצעי תקשורת בין המוח, מערכת העצבים המרכזית, והמערכות השונות בגופנו.

פיברומיאלגיה

אבחון פיברומיאלגיה וטיפול שגוי

לעתים הפנייה לדיסציפלינות השונות בתחום הרפואה תוביל דווקא להחרפת הסבל הנגרם ללוקים בפיברומיאלגיה. אם החולה מגיע לגסטרולוג הרי שההתמקדות בתפקודים אלה בלבד יגרום למתן תרופות וטיפול שאין בו מזור לתופעות הלוואי של התסמונת. גם כאשר החולה פונה למרפאת כאב לעתים חלה החרפה כאשר ניתן רק טיפול מונע כאב. בדומה לכך, טיפול ע"י פסיכיאטר הנותן לחולה נוגדי דיכאון לא יביא להחלמה ואולי אף יחריף את תופעות הלוואי.

במרפאת לאיזון הורמונלי של ד"ר יפה פותחה שיטה ייחודית לאבחון פיברומיאלגיה טיפול ומעקב אחר הגורמים הראשוניים והמשניים להתפתחותה. מתוך שילוב בין הגישות של הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הטבעית, אנו מוצאים את דרך ההחלמה הייחודית לכל מטופל. מתודות רפואיות אלו מאפשרות למטופלינו תהליך אבחון, ללא צריכת תרופות לטיפול בסימפטומים משניים כגון משככי כאבים, נוגדי דיכאון ותרופות שינה.

אחד הכלים הכי חשובים לפני הטיפול בפיברומיאלגיה הינו: לבדוק את כל הורמוני בלוטת התריס על ידי בדיקות רוק וצואה, לקבל תמונת מצב רחבה של החולה בפיברומיאלגיה.

ה- TSH הוא אינו מדד מספיק טוב על מנת להבין את תפקוד של בלוטת התריס. לצערי, בדיקת הדם של ה- TSH יכולה להיות תקינה במשך שנים לפני שהיא עולה מספיק גבוה כדי לזהות תת פעילות של הבלוטה, אז יכול להיות מצב בו את סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס במשך שנים ללא ידיעתך. אצל אנשים מסוימים, רמת ה- TSH לעולם לא נהיית גבוה, למרות שברור שהם סובלים מתת פעילות של בלוטת התריס, ולכן בדיקה רגילה של רמת הורמוני הTSH בדם הוא לא מדד מדוייק מספיק לקבל תמונת מצב מיטבי.

שיבושים במערכת ההורמונלית בפיברומיאלגיה

בפיברומיאלגיה טיפול ואבחון מתאפיין באיתור הפרעות פתולוגיות מורכבות וחוסר איזון תפקודי במערכות פיזיולוגיות שונות שלהן תלות הדדית מובהקת. מערכות מסוימות משפיעות על התפקוד לעתים ע"י וויסות רמת נוכחותם של הורמונים ומינרלים המעוררים/מדכאים את פעילותן של מערכות אחרות. לדוגמה, הורמון ה-TSH המופרש מבלוטת יוֹתֶרֶת הַמּוֹחַ, המכונה גם הִיפּוֹפִיזָה (Hypophysis), תקבע את רמת ייצור ההורמונים בבלוטת התריס.

הורמוני בלוטת התריס הם המווסתים את פעולתן של מרבית המערכות בגופנו ומכאן ההשפעות הרב מערכתיות והחשיבות באיזון ההורמונלי. יש לציין שכאשר אנו מצביעים על השפעה ושיבושים תפקודיים רב מערכתיים אין מדובר במערכות פיזיולוגיות בלבד. ללא טיפול פיברומיאלגיה מתאפיינת בכאבים פיזיים ושיבושים במערכת העיכול. אך גם בהתפתחות של דיכאון מצבי רוח ושיבושים של המערכת הקוגניטיביות (הפרעות בזיכרון וכו'). רבים מן הסימפטומים משותפים או נובעים משיבושים בפעילות של בלוטת התריס ובמיוחד תת פעילות בלוטת התריס.

טיפול בפיברומיאלגיה על ידי איזון בלוטת התריס

אחד הצעדים הראשונים באבחון פיברומיאלגיה וטיפול בה, הוא החזרת בלוטת התריס לפעילות תקינה ומאוזנת. בהיותה של בלוטת התריס גורם עיקרי ורב השפעה על המערכת ההורמונלית כולה ועל תפקודה התקין. במידה ולא ניתן לאזן את פעילתה של בלוטת התריס. מקובל לתת היום תחליפים להורמוני הבלוטה כגון אלטרוקסין, יוטירקס או סינטרואיד אשר מתפקידם להתניע ולאזן את המערכות השונות. במקרים רבים אנו מצליחים ע"י איזון בתפקוד בלוטת התריס להחזיר את המטופל למצב תפקודי מלא ללא תופעות לוואי.

אנו במרפאה לאיזון הורמונלי של ד"ר יפה, מאפשרים לכם לעבור תהליך אבחון פיברומיאלגיה וטיפול. אנו מציעים שיטת אבחון ייחודית וטיפול אישי מותאם. מתוך ראייה כוללת ומעמיקה של גורמי התסמונת והדרכים המתאימות ביותר עבורכם לשוב בדרך הקצרה ביותר לתפקוד יומיומי תקין. 

אם אתם חווים תסמינים שעל פיהם קיימת אפשרות שהגורם לסבלכם הוא תסמונת הפיברומיאלגיה. אם אתם סובלים מתת פעילות בלוטת התריס שעלולה לגרום לפיברומיאלגיה. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון או וואטסאפ 052-3221898, ונשמח לייעץ לכם בנושא טיפול לפיברומיאלגיה.

תוכן עניינים